Cechy dobrej pizzy

Daniem wywodzącym się z kuchni włoskiej, które Polacy po prostu pokochali, jest pizza. Dzisiaj każdy, kto chce zjeść pizzę w Zabrzu, bądź innym polskim mieście nie będzie miał z tym żadnych problemów. Udając się do pizzerii bądź zamawiając pizzę z dostawą do domu, warto wiedzieć, czym powinna charakteryzować się naprawdę dobra pizza.

Przede wszystkim ciasto

Podstawą każdej pizzy jest oczywiście ciasto. W dużej mierze to właśnie ono decyduje o smaku całej potrawy. Jeśli ciasto jest kiepskiej jakości, to nawet najlepsze dodatki nie uratują pizzy. Dobre ciasto to przede wszystkim ciasto świeże, kruche na zewnątrz i miękkie w środku. Aby takie było, warto ważna jest mąka dobrej jakości. Włosi do wypieku pizzy używają specjalnej mąki, która sprawia, że ciasto smakuje wyjątkowo. Nie oznacza to jednak, że bez tej mąki nie uda się zrobić dobrego ciasta. Tym, co wpływa istotnie na smak ciasta, jest sposób wyrabiania. Niedopuszczalne jest, aby ciasto na pizzę było wyrabiane maszyną. W dobrych pizzeriach robi się to tylko ręcznie.

Cechy dobrej pizzy

Składniki najwyższej jakości

Tak jak najlepsze składniki nie uratują pizzy, kiedy ciasto będzie niedobre, tak też najlepsze ciasto nie sprawi, że pizza będzie smaczna, kiedy składniki będą stare, a ich jakość wątpliwa. Dobra pizza to taka, na której znajdują się świeże składniki najwyższej jakości. Jeśli szynka, to ta naprawdę dobra. Jeśli mozzarella, to wyłącznie ta prawdziwa. W dobrych pizzeriach stawia się na produkty od renomowanych dostawców. Warto przy tym dodać, że zgodnie z włoską tradycją na pizzy nie powinno znajdować się więcej niż cztery składniki.

Pieczona w prawdziwym piecu

Tym, co wpływa na smak pizzy, jest bez wątpienia sposób pieczenia. Najsmaczniejsza jest pizza wypiekana w piecu chlebowym opalanym drewnem. Ważna jest również temperatura: pizzę wypieka się w bardzo wysokiej temperaturze przez zaledwie kilka minut.

Pizza to danie, które przywędrowało do nas z Włoch. Sprawdza się jako szybki obiad bądź kolacja, a także przekąska, kiedy przychodzą znajomi. Warto kupować pizzę w dobrych, sprawdzonych pizzeriach.

Taką pizzę znajdziesz na https://www.pizzadominium.pl/lokale/zabrze-c-h-platan