Trzy sposoby jedzenia pizzy

Pizza to posiłek znakomicie sprawdzający się podczas towarzyskich imprez. Jest smaczna, zdrowa i zachwyca swoim zapachem. Trudno o osobę, która nie miałaby do niej słabości, Chorzów jest więc w stanie zaproponować nam wiele pizzerii dowożących ten przysmak pod wskazany adres. Pozostaje nam zatem tylko jeden problem – jak ją jeść? Okazuje się, że zwolennicy pizzy są dość liberalni pod tym względem.

Sposób pierwszy – z nożem i widelcem

Jeśli chcemy jeść pizzę elegancko, wykorzystując w tym celu nóż oraz widelec, nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Czasem takie rozwiązanie jest też najbardziej praktyczne. Taki sposób jedzenia pizzy sprawdza się znakomicie, gdy chcemy jej jedynie spróbować, gdy jemy ją razem z sosem i obawiamy się pewnej niezręczności, a także wtedy, gdy uwielbiamy delektować się pizzą kęs po kęsie.

Trzy sposoby jedzenia pizzy

Sposób drugi – plaster złożony na pół

Jeśli odwiedziliśmy pizzerię we Włoszech w regionie mniej popularnym turystycznie, z pewnością rzuciło nam się w oczy, że nie podawano tam sztućców, a jedynie samą świeżą, pachnącą pizzę. Nie ma w tym nic dziwnego. Włosi zwykle nie sięgają po nóż i widelec, ale odrywają kawałek pizzy ręką i zginają go tak, aby jej rogi stykały się, a stworzona w ten sposób całość całość przypominała po złożeniu literę „U”. Jeśli przyjmiemy taką strategię, z pewnością nie pobrudzimy ani odzieży, ani stołu. Taki sposób jedzenia zapobiega też wypadaniu dodatków, co potrafi być wyjątkowo kłopotliwe.

Sposób trzeci – dodatki osobno, pizza osobno

Jeśli chcemy delektować się najpierw dodatkami, a potem pysznym plackiem, istnieje taka możliwość. Oczywiście zrzucanie dodatków z pizzy palcami nie jest najbardziej higieniczne, bez trudu wykorzystamy jednak w tym celu tępą stronę noża. Z jego pomocą można umieścić dodatki na boku talerza jedząc je tak, jak je się sałatkę – z wykorzystaniem noża i widelca. Od czasu do czasu można przegryzać je plackiem trzymanym w ręku, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zjeść go później – już po skończeniu zajadania się dodatkami.

Zobacz na https://www.pizzadominium.pl/lokale/chorzow!