Ubezpieczenia w transporcie

Ubezpieczenia w transporcie

Ubezpieczenie OC kierowców to chyba najczęściej wybierany produkt ubezpieczeniowy, w końcu jest on obowiązkowy. O wiele rzadziej sięgamy po inne rodzaje ubezpieczeń. Jeśli chodzi o ubezpieczenia, Polacy muszą jeszcze wiele się nauczyć. Rynek ubezpieczeniowy w Polsce co prawda ma się dobrze, ale oczywiście nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca i ten rynek mógłby mieć się jeszcze lepiej. Są produkty ubezpieczeniowe które sprzedają się lepiej, a są produkty ubezpieczeniowe sprzedające się nieco gorzej. Coraz więcej Polaków na całe szczęście zdaje sobie sprawę z tego, że przed wyjazdem za granicę warto ubezpieczyć swoje zdrowie.

Warunki ubezpieczenia

Kupujemy polisy ubezpieczeniowe, jednak nie zawsze czytamy ogólne warunki ubezpieczenia. A to jest przecież kluczowa kwestia.  Właśnie w tym dokumencie, który nazywa się ogólne warunki ubezpieczenia, zapisane są wszystkie warunki i klauzule, a także wyłączenia, co również jest kwestią niezwykle istotną. Warto wiedzieć, że osoby z chorobą przewlekłą muszę kupić sobie specjalny rodzaj ubezpieczenia, zwykle droższy niż zwykłe ubezpieczenie. Często zapominamy o tym drobnym szczególe, a to może sprawić, że w razie choroby za granicą, nie otrzymamy bezpłatnej pomocy lub ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Wyjazd z dziećmi, a ubezpieczenie

Jeżeli mamy dzieci, warto zdawać sobie sprawę, że możemy ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej, jeżeli na przykład nasza pociecha zbiję komuś szybę w samochodzie piłką, ubezpieczyciel zapłaci za wyrządzoną szkodę i nie obciąży to naszego portfela. Tak samo nie warto zapominać o wykupieniu ubezpieczenia, kiedy jedziemy na narty. Nie chodzi już tylko o nasze zdrowie i życie jeżeli będziemy mieli wypadek, choć to dla wielu kluczowa kwestia i bardzo zresztą słusznie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kierowców bardzo ważny produkt dla każdego posiadacza samochodu i kierowcy. Bez niego właściwie nie możemy siadać za kierownicę. W branży motoryzacyjnej i transportowe ubezpieczenia są bardzo istotne i stanowią duży procent kosztów, na przykład osób prowadzących transportową działalność gospodarczą.