Kamica żółciowa

Kamica żółciowa

Diagnoza kamienicy żółciowej o konkretnej osoby wcale nie musi być prostą i łatwą do przeprowadzenia diagnozą. Niekiedy objawy wiązane z kamienicą żółciową mogą zdecydowanie bardziej przypominać choroby układu pokarmowego niż właśnie kamienicę żółciową. Od razu należy powiedzieć, że leczenie kamieni żółciowych niestety ale nie polega na ich rozpuszczeniu.

Cudowne leki które rzekomo mają prowadzić do powstania takich właśnie efektów na ogół nie tylko nie działają ale mogą być tez niestety ale groźne dla zdrowia samego pacjenta. Tak więc należy stosować się do zaleceń lekarza, który na podstawie prowadzonych przez siebie badań może stwierdzić czy w danym momencie konieczne jest już usuwanie kamieni żółciowych czy też jeszcze nie. Taką decyzję podjąć może też sam chory o ile oczywiście otrzyma od lekarza odpowiednie informacje na temat zabiegu oraz kwestii z takim właśnie zabiegiem związanych.

Usunięcie całego pęcherzyka żółciowego

Bardzo często leczenie kamicy sprowadza się po prostu do usunięcia całego pęcherzyka żółciowego. Nie jest to na szczęście zabieg trudny do przeprowadzanie, nie jest też dla samego chorego groźny. Jeśli uda się zastosować nowoczesne metody to leczenie kamieni żółciowych sprowadza się do wykonania niewielkiego nacięcia w brzuchu chorego oraz wprowadzenia odpowiedniego urządzenia dzięki któremu możliwe jest szybkie i precyzyjne usunięcie pęcherzyka żółciowego. Osoby, które zdecydują się na takie leczenie kamicy nerkowej, mogą zostać po przeprowadzonym zabiegu niemalże od razu wypisane do domu.

Prosty zabieg

Jest to zabieg po prostu nie groźny, jednak jeśli usunięcie odbywać będzie się z wykorzystaniem tradycyjnych metod to niestety ale blizna będzie zdecydowanie większa, a okres rehabilitacji dłuższy. Problemem mogą być także tak zwane afty. Na szczęście jednak lek na afty dostępny jest w bardzo wielu aptekach bez recepty. Na ogół regularnie stosowane leki na afty pozwalają na bardzo szybkie pozbycie się choroby. Jeśli jednak choroba nie ustępuje wato zgłosić się do lekarza aby pomógł zastosować inne, być może zdecydowanie skuteczniejsze metody leczenia.

Dodaj komentarz