Implanty zębów w Warszawie

Implanty zębów w Warszawie

Implanty zębowe wstawia się przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, więc jest to w odczuciu pacjenta zabieg całkowicie bezbolesny. Efekt jest natomiast długotrwały i widoczny od razu. Warto więc zastanowić się nad tą – coraz bardziej powszechną – metodą leczenia.

Uzupełnianie braku zębów poprzez wewnątrzkostne implanty zębowe stosuje się od ponad 35 lat. Wykonuje się je poprzez przygotowanie wcześniej tuneli w kości. Tytanowa imitacja korzenia zębowego zrasta się z kością, tworząc przedłużenie naturalnej tkanki.

Najlepiej zlecić to zadanie specjalistom i wybrać polecany i renomowany prywatny gabinet stomatologiczny w Warszawie z pewnością będzie miejscem, gdzie znajdziemy wielu fachowców. Stosują oni tytan, który jest bardzo twardym metalem, a przy tym cechuje się obojętnością biologiczną i jest bardzo odporny na ścieranie.

Gdy brakuje jednego zęba

Wpisując w wyszukiwarkę hasło „implanty zębów Warszawa” możemy spotkać się z opisami metod, które opierają się na uzupełnianiu luki za pomocą tradycyjnych technik protetycznych. Przy ich zastosowaniu jako oparcie wykorzystuje się jednak sąsiednie, zdrowe zęby. Muszą one być więc szlifowane, czasami nawet pozbawiane miazgi i w efekcie leczone kanałowo.

Dlatego lepiej uzupełnić braki za pomocą implantu. Pozwala to pozostawić w stanie nienaruszonym sąsiednie zęby. Ta metoda pozwala też ograniczyć lub nawet całkowicie zahamować proces zanikania kości szczęk, który postępuje przy utracie zębów.

Trudniejsza sprawa jest w momencie częściowej utraty zęba, kiedy protezę mocuje się częściowo na zdrowych zębach sąsiadujących. Implant jest w takim przypadku uzupełniany tzw. uzupełnieniem protetycznym, które łączy się z nim za pomocą mostu lub korony.

Dodaj komentarz