Noworodkowa kąpiel

W życiu noworodka jest wiele wydarzeń, które mają spore znaczenie. Jedno z takich wydarzeń stanowi jedno jego kąpiel. Poleca się przeprowadzenie pierwszej kąpieli w tym samym dniu, gdy dziecko zostanie przywiezione ze szpitalnego oddziału. Taka kąpiel zazwyczaj jest większym stresem dla rodziców niż dla dziecka, ponieważ dzieci dzięki naturalnej umiejętności pływania nie mają problemów z utrzymaniem się na powierzchni.

Noworodkowa kąpiel

Tak naprawdę kąpiel noworodka wcale nie musi być trudna. Trzeba tylko postępować zgodnie z pewnymi zasadami. Przede wszystkim najlepiej wszystkie niezbędne akcesoria przygotować sobie na spokojnie, tak aby nie trzeba było czegoś nagle szukać w trakcie rozpoczętej już kąpieli. Należy pamiętać o bardzo ważnej temperaturze wody.

Powinna wynosić ona około 37 stopni Celsjusza. Woda jednak ulega szybkiemu ochładzaniu, dlatego też kąpiel nie powinna trwać zbyt długo. Warto też pamiętać o odpowiednich akcesoriach i kosmetykach, które będą odpowiednie dla skóry dziecka, aby uniknąć późniejszych podrażnień i komplikacji.

Dodaj komentarz