Najgroźniejsze wirusy obecnych czasów

Bez wątpienia najgroźniejszym wirusem obecnych czasów jest HIV, który zbiera coraz większe plony. Wywołuje on nieuleczalną chorobę – AIDS, która powoli prowadzi zarażoną osobę do śmierci. Skupiając się na wirusie można powiedzieć, że jest to cząstka, która atakuje układ odpornościowy człowiek. System immunologiczny występuje u każdego człowieka, jednak ta bakteria znacznie go osłabia, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie wyniszcza. W pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach po zakażeniu nie można odczuć żadnych objawów.

Najgroźniejsze wirusy obecnych czasów

Wirus działa naprawdę powoli i atakuje z zaskoczenia. Zdarzają się przypadki, w których dana osoba jest jedynie nosicielem wirusa, ale nie choruje. Jeżeli jednak dojdzie już do pierwszych objawów to jej wyrok będzie już niestety podpisany i będzie mogła ona tylko walczyć o czas, który będzie biegł nieubłaganie. Choroba zwana AIDS pojawia się w wyniku destrukcji limfocytów, a odpowiedzialny za takie działanie jest właśnie wcześniej wymieniany wirus HIV. Normalnie białe krwinki chronią nasz organizm przed atakami różnych bakterii oraz wirusów i z większości potyczek wychodzą one zwycięsko.

Jeżeli jednak choroba się ujawni to nasz system immunologiczny nie będzie potrafi poradzić sobie nawet z najprostszymi atakami, które będą mogły przeobrazić się w groźną chorobę prowadzącą nawet do śmierci. AIDS samo w sobie nie wywołuje żadnych objawów, jednak występują objawy związane ze wszystkimi chorobami, które pojawią się w czasie ich trwania. Trudno żyć z wirusem HIV w swoim ciele, ponieważ uniemożliwia on podjęcia jakichkolwiek kroków życiowych. Równie dobrze wirus może być obecny w naszym ciele przez pół roku i już po tym czasie zaatakować, a także może to trwać nawet kilkadziesiąt lat.

Do zakażenia może dojść tylko przy stosunku płciowym lub bezpośrednim kontakcie z krwią chorego. Najczęściej dochodzi do przekazania wirusa właśnie podczas stosunku, dlatego nie powinno się kochać z przypadkowo spotkanymi osobami, o których nic nie wiemy. Wirus może przejść tylko z człowieka na człowieka, dlatego nie trzeba się martwić, że podczas ukąszenia komara może on przedostać się do naszego organizmu.

Dodaj komentarz